Santa Cila

Santa Cila firması yetkilisi Sn. Kemal Uçar ile bir görüşme yaptık…

 Bizi firmanız hakkında bilgilendirir misiniz?

“Firmamız İstanbul – İkitelli, Heskop Sanayi Sitesi’ndeki 3.500 m2’lik cila fabrikamızda ahşap boyama, cila ve lake boya hizmeti vermektedir.”

Geniş bir çalışma alanınız var, değil mi?

“Evet, her türlü ahşap mobilya, MDF kapı, Amerikan kapı üzerinde boyama, ahşap cila, lake cila (sedefli-ipekli mat), su bazlı boya-cila, eskitme cila, varak yapıyoruz. Antika mobilyalarınızı hak ettikleri özenle tamir ediyor, cilalıyor, boyuyoruz.  Özellikle altın yaldız türünde yapılan varak cilası ile antikalarınız yeniden hayat buluyor. Eskimiş, solmuş mobilya ve ahşaplarınızı yeniliyor ve istediğiniz renk boya ve cila ile tekrar kullanıma kazandırıyoruz.  Hatta parke sistre cila da yapıyoruz.”

Çalışma ilkelerinizden bahseder misiniz?

“Biz Santa Cila olarak “koşulsuz müşteri memnuniyeti”ni temel çalışma prensibimiz olarak uyguluyoruz.  1. sınıf   malzeme ve 1. sınıf işçilik ile müşterilerimizin tüm beklentilerini karşılamak ve hayallerini gerçekleştirmek için üst düzey bir profesyonellikle çalışıyoruz.”

Hangi Karabudak Makine KA.MA makinelerini kullanıyorsunuz, performanslarını değerlendirebilir misiniz?

Lake cila ve boyası mobilya ve ahşap sektörünün çokça kullandığı boya ve cila çeşididir.  Ayrıca aşırı deforme olmuş ve yıpranmış yüzeylerde bile rahatlıkla kullanılabilir ve kusursuz bir görünüm kazandırır.  Ama boya uygulaması oldukça zahmetlidir.  Zira boyanın yüzeye eşit olarak dağılması için birçok işlemden geçirilmesi gerekir. İşte bu noktada makineleriniz tam da ihtiyacımız olan yüksek performansı ve kolaylığı sağladı bize.” 

“2012 yılında aldığımız son derece gelişmiş bir boyama sistemine sahip 

KR BM -1700 Kuru Sistem Otomatik Sprey Makineniz ile ürün ofseti, boya miktarı, fan hızı, konveyör hızı, robot hızı gibi ayarları dokunmatik ekrandan kolaylıkla yaparak hafızaya kaydedebiliyor, ürünlerimizi benzerlerinden çok daha ekonomik olan “Bant Temizleme Sistemi”niz ile hiçbir zaman kirli banda temas etmeden çift taraflı olarak son derece hızlı ve kaliteli olarak boyayabiliyoruz. 

Makinenize bağlayabildiğimiz 12 tabanca ve 3 pompa ile renkler arasında kolayca geçiş yapabiliyoruz.Ayrıca bıçak ve mekanizmaları sökülebildiği için temizliği ve bakımı çok kolay olan “Geri Dönüşüm Sistemi”niz de bize neredeyse  %30 malzeme tasarrufu sağlıyor.”

“KR KZM-5 Kenar Zımpara Makinenizi de 2013 yılında satın aldık. Kapı, kapak ve modüler mobilyaların boya öncesi ham-astar zımparasında gösterdiği üstün performans, pahlı ve radislu köşelerde kullanılabiliyor olması çok aradığımız bir özellikti.  Yükseklik, açı, mesafe, baskı şiddeti, dönüş hızının kolayca ayarlanabilmesi, farklı işlem gerektiren iş parçalarımız için extra zımpara ünitelerinin makineye eklenebilmesi iş kalitemizi çok yükseltti.”

“Gittikçe artan talepleri karşılayabilmek için 2017 yılında da 2. KR BM- 1700 Otomatik Boya Makinenizi satın aldık.”

“Böylelikle, SANTA AİLESİ olarak müşterilerimizin hayallerini gerçekleştirebilmek, sihirli dokunuşlar ile mobilyalara güzellik katmak, konforlu/kullanışlı/şık bir yaşam sunmak hedefimizi hayata geçirmekten gurur duyuyoruz.  En önemli çözüm ortağımız, durmadan kendini yenileyen-geliştiren, son teknoloji makineleri ile bize katkı sağlayan Karabudak Makine KA.MA ile yolumuza devam edeceğiz…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti aç
Yardım İster misiniz?
Karabudak Makine
Merhaba
Santa Cila - Ahşap İşleme Makineleri ile ilgili bilgi almak istermisiniz?