Sedef Ahşap

Sedef Ahşap; Başarı Hikayeleri kapsamında KASTAMONU müşterimiz SEDEF AHŞAP yetkilisi Sn. Nurettin Koçkan  ile görüştük…

Sn. Koçkan 40 yılı aşkın tecrübeniz ile “Dünya’nın kapısını” ürettiğinizi biliyoruz. Bizi firmanız hakkında bilgilendirir misiniz?

“1978 yılında iki kardeş 50 m2’lik kiralık bir atölyede ahşap pencere ve kapı üreterek işe başladık. Yaşadığımız teknik imkansızlıklar, makine-ekipman yetersizliklerine rağmen alışılmışın dışında, yenilikçi, farklı ürünler ve modellerimiz ile sektörümüzde ilgi uyandırdık. Ahşap kaplamalı kapı ürünleri gibi yeniliklerimiz ile sektörde yeni bir kategori oluşturduk.” 

Sedef Ahşap
Sedef Ahşap

Sedef Ahşap; “2000 yılında artık 2.500 m2 çalışma alanına ulaşmış ve artan kapasitemiz ile genel ve mutfak mobilya üretimine de başlayarak hem yurt içi Pazar payımızı artırdık hem de katıldığımız yurt dışı fuar, tanıtım ve organizasyonlar ile Afrika ve Arap ülkelerine kapı ve mobilya ihracatına başladık.”

“Makine parkurumuza yaptığımız ciddi yatırımlar etkisini gösterdi ve üretim hatalarından kaynaklanabilecek hataları minimuma indirerek, daha da yükselen üretim kalitemiz ile üst seviye müşteri memnuniyetine ulaştık.”

Sedef Ahşap

Şu an içinde bulunduğumuz tesisinizden bahseder misiniz?

 Sedef Ahşap; “Tosya Organize Sanayi Bölgesi içinde 2013 yılında inşa edilen bu tesisimiz 20.000 m2    büyüklüğünde. 2 kişi olarak başladığımız üretim yolculuğumuza artık 170 personel ile devam ediyoruz.

Otomasyon hatlarımız, makine parkurumuza yaptığımız yatırımların devamı,
ahşap boyama tesisimiz sayesinde kapasitemiz 3 katına çıktı.  Aylık ortalama 14.500 ad. kapı kanadı, 72.500 ad. kapı pervazı, 36.250 ad. kapı kasası  ve ortalama 2.500 m2’lik mobilya ürünleri  üretiyoruz. Hem fabrika stok alanımız hem de İstanbul ile yardımcı bölgelerde bulunan büyük depolarımız, tüm dünya ülkelerine sevkiyat gerçekleştirebilmemizi kolaylaştırıyor.”

Hangi Karabudak KA.MA Makinelerini kullanıyorsunuz?

 KR PM 10 Profil Zımpara, KR YZM 1300 Yüzey Zımpara, KR BM 1700 Sulu Sistemli Otomatik Sprey Makinelerinizi kullanıyoruz. Ayrıca bize anahtar teslim Boyama ve Flashoff Kabinleri kurdunuz.”

Makinelerimiz hakkında yorumlarınız nelerdir?

Doğrusu,  KR PM 10 Profil Zımparanız yalnızca ürünü gördüğünde baskı yapan PLC kontrollü ve hareketli üniteleri sayesinde, profil köşelerindeki dip çıkma, yuvarlama gibi sorunların önüne geçerek kusursuz zımparalama yapmasıyla ve özel ihtiyaçlar halinde formlu mop zımparaların  ilave edilebilmesine olanak sağlayan sistemiyle, KR YZM 1300 Yüzey Zımpara Makineleriniz ise fırça çeşitliliği, akıllı aşındırma yapabilen Tarayıcı Sistemi, zımpara sonrası izleri ortadan kaldırıp süper finish yapan Skoç Silindir Sistemi ile şöhretlerini haklı  çıkarıyorlar.”

Sedef Ahşap
Sedef Ahşap

 “KR BM 1700 Otomatik Boyama Makineniz ise zaten rakiplerinde olmayan pek çok özelliğin tamamını birden standart donanım olarak bünyesinde barındırarak fark yaratıyor. Ürün üstündeki tozları temizleyen Akıllı Airjet sisteminiz, makinede oluşan statik elektriği sıfırlayan antistatik barınız, patenti size ait olan ve milimetrik hassasiyette çalışan hareketli lazer sisteminiz, yine özel olarak geliştirdiğiniz ve neredeyse %30 boya tasarrufu sağlayan geri dönüşüm sisteminiz ilk anda aklıma gelen özellikleri.

Biz tüm bu ve diğer pek çok özelliklerin yanı sıra sizin kabin içindeki kirli havayı daha sağlıklı, düşük emisyon değerleri ile temizleyen çevre dostu olarak imal ettiğiniz sulu sistemli modelinizden 2 ad. kullanıyoruz fabrikamızda.” 

 “Makinelerinizdeki tamamı Karabudak Makine KA.MA’ya ait olan yazılım sayesinde işleme aldığımız ürünler ile ilgili boya miktarı, konveyör hızı, fan hızı, robot hızı gibi ayarları dokunmatik ekrandan yaparak; teknoloji çağının tüm gerekliliklerine uymakta gösterdiğimiz istek ve kararlılığı hayat geçirebiliyoruz.”

“Çok ciddi Ar-Ge çalışmaları yapıyor, doğaya saygımızı göstermek için sadece endüstriyel amaçlı yetiştirilen ağaçları kullanarak üretim yapıyor ve artıklarımızı dönüştürerek temel kaynaklarımızın israfından özenle kaçınıyoruz.  Üretimin en başından ambalajına, montajına kadar titizlikle uyguladığımız yüksek kalite standartlarımız meyvesini veriyor. 2015 yılında bölgemizde ihracat birincisi olmak motivasyonumuzu daha da yükseltti.”

“Türkmenistan, Kırgızistan, Rusya, Saudi Arabistan, BAE-Dubai gibi onlarca ülkeye ihracat yapıyoruz. İhracatımızın %30’u sektörümüzün en önemli ülkelerinden biri olan İtalya’ya.”

 Bizde Sedef Ahşap’ın “Memnun Müşteri” portföyümüzde olmalarından gurur duyuyor ve yüksek kaliteli, güzel, zarif ürünleri ile değer kattıkları dünyamızda başarılarının devamını   diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti aç
Yardım İster misiniz?
Karabudak Makine
Merhaba
Sedef Ahşap - Ahşap İşleme Makineleri ile ilgili bilgi almak istermisiniz?