Zımpara Makinelerimiz

Zımpara Makinelerimiz, İşletmenizdeki Yerli ve Verimli Çözüm Ortağınız; Karabudak Mühendislik 2010 yılından bugüne Türk Mühendisliğinin Avrupa ve Amerika’da parmakla gösterilen mobilya üretim makinalarını üretiyor. Pazar bilinirliği her geçen gün artan firma, Kama Makine markası ile Türkiye içinde de en çok tercih edilen ahşap son kat makine üreticisi.

Ahşap boyama makine ve hatları ile bilinen Kama Makine, otomatik zımpara alanında da her işletmeye uygun çözümler sunuyor. Kama Makine üretiminde standart olarak bulunan ahşap zımpara makinelerinin yanı sıra projelere özel yüzey işlemleri için makineler de üretiyor. Firmanın en çok tercih edilen standart işletme çözümlerini sizin için derledik.

Akıllı Zımpara Makineleri ile Kusursuz Yüzeyler

YZM1300
YZM1300

Kama Makine zımpara hatlarında hiç şüphesiz ki en dikkat çekici zımpara makinesi çözümlerinden birini KR YZM 1300 modeli ile sunuyor. Görüntü işleme teknolojisine sahip YZM, özel sensörleri sayesinde yüzeyi en ince ayrıntısına kadar tarar. Böylece oymalı ve düz yüzeylerde aynı verimlilikle parça zımparalamayı mümkün kılar.

KR YZM 1300 modelinin işletme sahiplerinin kalbini fetheden bir diğer özelliği ise öğrenme metodu kullanan bir makine olmasıdır. Böylece işlem yapmak istediğiniz belirli bir bölgeyi seçebilir ya da işlem yapılacak yüzeyler arasındaki işlem derinlik farklarını ayarlayabilirsiniz.

8 adet orbital motora sahip robotik kollu YZM 1300, baskı şiddetini ayarlamanıza, kenarlara, alçak ya da yüksek alanlara tek parça üzerinde farklı işlemler yapmanıza imkan sağlar. Böylece üretilen her parçada aynı sonucu alabileceğiniz bir optimizasyon yakalamanıza yardımcı olur.

YZM 1300 otomatik zımpara makinesinin özellikleri bu kadarla sınırlı da değil. Osilasyonlu disk fırça sistemi ile ham ve astar zımpara yapılmasını sağlar. 9 adet osilasyonlu disk fırçasına sahip olan YZM 1300’de tüm disklerin yükseklik ve hızı otomatik olarak ayarlanır.

YZM 1300’ü güçlü kılan  diğer bir özellik ise yüzeyin düz ya da oymadan kaynaklı engebeli yapısına uygun olarak ürün üzerindeki ham ve astar zımparanın yapılmasını sağlayan silindir fırça sistemidir. Osilasyonlu silindir fırça sistemi birbirinden bağımsız ayarlanabilen iki adet silindir fırçaya sahiptir.

Bu özelliklerine ek olarak standart olarak bulunan skoç silindir sistemi ile YZM 1300 otomatik zımpara makinesi zımparalaması biten ürünlerin zımpara izlerini alır ve mükemmel bir zemin hazırlayarak kusursuz yüzeyler elde etmenize yardımcu olur.

Robot kolların hareketini sağlayan lineer ray ve rulmanlar Kama Makine’nin otomatik yağlama sistemi ile YZM 1300 içinde entegre olarak çalışır ve ekipmanın belirli periyodlar içinde otomatik olarak yağlanmasını sağlar. Böylece makinenin periyodik yağ bakımı için uğraşmanıza gerek kalmaz. Uzun ömürlü ve sorunsuz bir performans ile başınız ağrımadan üretirsiniz.

Hareketli hava jet ünitesi ile zımpara tozunu kolayca temizlersiniz.

Opsiyonel olarak, YZM 1300 otomatik zımpara makinesine cross fırça sistemi entegre ettirerek CNC’den çıkan parçaların ve rustikli ahşap parçaların 2. ve 3. eksende detaylı olarak zımparalanmasını da sağlayabilirsiniz.

KR TZM 1300 Yüzey Zımpara Makinesi – Hassas Zımparadaki Makineniz

TZM
TZM

Akıllı zımpara makineleri arasında kendinden çokça söz ettiren bir diğer makine ise Kama KR TZM 1300 yüzey zımpara makinesidir. Görüntü işleme teknolojisi ve 4 ayrı titreşim kolu üzerinden verilen zımpara görevleri ile 150 gr baskı hassasiyetinde ve 12000 rpm devirle orbital hareket sağlayan kollar kusursuz zımparalanmış yüzeyler oluşturur. 

KR FZM 1300.1  ve FZM 1300.2

Firmanın zımpara makineleri arasında CNC parçalar ve rustik ahşap parçaların zımpara işlemleri için üretilmiş özel zımpara çözümleri de bulunuyor. KR FZM 1300.1 bu makinelerden biri. Kontrol sistemi, osilasyonlu zımpara sistemi ve hareketli konveyör tablası ile profil ve ahşap yüzeyler için kullanılan KR FZM 1300.1 de YZM gibi otomatik yağlama ve hareketli hava jet ünitesine sahiptir.

Fzm-1300-2-Firca-Zimpara
Fzm-1300-2-Firca-Zimpara

Özel üretim ölçüsünün mümkün olduğu FZM 1300.1’de cross fırça ünitesi ve vakum tablası opsiyonel donanım olarak sunuluyor. Kapı ve kapak zımpara makinesi olarak kullanılan FZM 1300.1’in performansını firmadan randevu alarak firmanın showroomunda görebilirsiniz.

KR FZM 1300 – 1 ve KR FZM 1300-2 otomatik kapı zımpara makineleri arasında teknolojik açıdan bir fark yoktur ancak aksam açısından bir farklılık bulunur. FZM 1300.1 zımpara makinesinde ham ve astar zımpara uygulamaları arasında geçiş yaparken fırça zımparaların manuel olarak elle değiştirilmesi gerekir.

KR FZM 1300.1.1 – Homojen Yüzey Zımparalamadaki Pratik Makineniz

Otomatik ağaç zımpara makinelerinin teknolojik olarak en gelişmiş örneklerinden bir diğeri  de Kama Makine’nin ürettiği KR FZM 1300.1.1’dir. Zımpara teknolojisinin rustik ve cnc oymalı yüzeylerin işlenmesinde üç boyutlu ham ve astar zımpara ihtiyacına çözüm olarak geliştirilen KR FZM 1300.1.1 ahşap zımpara makinesi yatay eksende dikey işlem yapan fırça ünitesi ile homojen yüzey zımparalama istenen her alanda kullanılır. Cross fırça ünitesini standart olarak bulunduran modelde vakum tablası ve siparişe özel genişletme opsiyon olarak sunulmaktadır. 

KR KZM 5 Kenar Zımpara Makinesi

Esnek ve hareketli zımpara üniteleri sayesinde düz, pahlı ve radyuslu kenarların ham ve astar zımparasını kusursuz bir son kat üretecek şekilde yapar. Esnek bant zımpara, osilasyonlu orbital zımpara, disk fırça zımara, skoç mop ve kontrol sistemi ile standart olarak üretilen KR KZM 5 ekstra esnek bant zımpara ünitesi, ekstra silindirik fırça zımpara gibi seçeneklerle özelleştirilmektedir.

KR PM 10 Profil Zımpara Makinesi – Kapı Kasası, Pervaz ve Süpürgelik Profilleri için Zımpara

Kapı kasası, pervaz ve süpürgeliklerin ham ve astarlanmış yüzeyleri içim tasarlanmış zımpara makinesi olan KR PM 10, parça baskı başlangıç ve bitiş noktalarını tanır. Osilasyonlu orbital kenar zımpara, osilasyonlu orbital yüzey zımpara, dikdörtgen vibrasyonlu zımpara, osilasyonlu silindirik fırça zımpara, sabit silindirik fırça, mop zımpara ve kontrol sisteminden oluşan KR PM 10 profil zımpara makinesi, osilasyonlu zımpara makineleri arasında kenar yüzey işlem yeteneği en yüksek olan makinedir. Kasa, pervaz, süpürgelik, taç ve diğer her türlü kenar ahşap profil kullanımı için uygundur.

KR KUVM 2L Kenar UV Sürme ve Zımparalama Makinesi

Zımpara Teknolojisindeki Yenilik: Kenar UV dolgu, UV Astar ve Zımpara Makinesi

Mdf parçalardaki boyama işlemlerinde kenarlardaki yumuşak lif yapısından kaynaklı olarak emilen fazla boyanın sebep olduğu bozuk yüzeyler KR KUVM 2L ile tarih oluyor. Özel zımpara kumdeğerleri arasında zımparalanan MDF kenarlara boya veya vernik uygulanır ve vernik uygulanan alan anında UV kurutmaya maruz bırakılır. Böylece parçanın fazla boya emmesi ve boya kusmasına bağlı olan problemlerin hiçbiri parça üzerinde oluşmaz.

Zımparalama sonrası boya işlemleri için firmanın akıllı ve otomatik boya makine ve sistemleri arasında kendi kendine kalite kontrol yapan Kbotic ve otomatik lake cila spreylemede mükemmel performans sunan Cevval, boya makinelerinde Avrupa’nın en çok tercih ettiği ürünleri oluşturuyor.

Kama Makine’nin birbirinden nitelikli ahşap işleme makineleri arasında zımpara grubu keşfedilmeye değer daha pek çok ürün içeriyor. Kenar zımpara makineleri, kapak zımpara makineleri, profil boyama ve zımparalama hatları ve makineleri ya da ihtiyacınıza özel diğer ağaç zımpara çeşitleri için firmanın web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sohbeti aç
Yardım İster misiniz?
Karabudak Makine
Merhaba
Zımpara Makinelerimiz - Ahşap İşleme Makineleri ile ilgili bilgi almak istermisiniz?