Boyama Makinesi Nedir?

Boyama Makinesi Nedir?; Hangi tür boya makineleri hangi alanlarda kullanılır. Bu ayki bloğumuzda kafanızdaki boyama teknolojilerine ait sorulara yanıt veriyoruz.

Boyama makinesi her nevi yüzeyin üretilecek ürüne özel olarak boyanmasının ya da cilalanmasının yapıldığı makinelerin genel adıdır. Yüzey boyama makineleri ise ahşap başta olmak üzere plastik, metal, fiberglas ve cam yüzeylere uygulanan ve bir çeşit yüzey son kat işlemi olan boyama ya da cilalama işlemini yapan makinalara verilen genel isimdir.

Kuru veya yaş boya kullanılarak yapılan boyama teknikleri günümüzde yüzey çeşitlerinin ve parlaklık tercihlerinin ürün türüne göre değişmesi nedeniyle sprey boyama, robotik boyama, perde boyama, rollerlı boyama gibi pek çok farklı boyama tekniğinin türemesine neden olmuştur. Bu sebeple işletmelerin üretmek istedikleri ürüne özel çözümü keşfetmesi ve doğru tercih ile uygun ürünün alınması verimlilik açısından büyük önem arz etmektedir.  

Karabudak Mühendislik markası olan Kama Makine ürünlerini bu gerçekler doğrultusunda üretir. Kama otomatik robotik spreyleme makineleri işletmelere boya ve enerji tüketiminde tasarruf etmelerini sağlar. Entegre elektronik sistemleri ile ürün verimliliğini ve kalitesini arttıran ve prosesinizi uygulama işleminize göre kontrol etmenizi sağlayan opsiyonlara sahiptir. Satış sonrası hizmetleri ile müşterilerine süreklilik arz eden bir destek sunan Karabudak Mühendislik, işinize uygun avantajlı bir ürüne sahiptir. Peki bu avantajları sağlayan Kama makine ürünleri nelerdir? Hadi gelin bu ayki bloğumuzda otomatik boyama makinelerimizi beraber keşfedelim:

KBotic Otomatik Spreyleme Makinesi

Kbotic kendi alanında Türkiye’nin ve Dünya’nın ilk öncü makinesi olmakla biliniyor. Boyama işleminden geçirdiği parçanın kalite kontrolünü yapan sistem diğer robotik sistemlerle talep üzerine haberleşebilecek şekilde geliştiriliyor. Böylece işletme içinde uçtan uca bir otomasyon sağlamak için tasarlanan Kbotic Türk Mühendisliğinin de gurur veren makinaları arasında yer alıyor. Kama Mühendislik’in patentli ürünü olan Kbotic KaVision teknolojisi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Detaylı bilgi için youtube videomuzu inceleyebilir ve yorum yazarak ürünümüz hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kama Kbotic 5 eksenli robotik sprey makinesi kapak, panel, kapı gibi yüzeylerin boyanmasında ya da cilalanmasında kullanılır.

Kama Cevval Otomatik Boyama Makinesi

Küçük, orta ve büyük ölçekli 750’den fazla şirketin üretiminde yer alan Cevval otomatik boya makineleri lake boyama makinesi ya da cila makinesi olarak farklı amaçlarla ve farklı eklentilerle işletmelerin değişik beklentilerine özelleştirilmiş çözümler sunar. Boya ve enerji tasarrufu sağlayan Cevval ve Cevval K Ahşap, metal, cam, plastik, elyaf modifiyeli çimento (fibercement) vb. ürünlerin kaliteli ve hızlı bir şekilde boyanmasını sağlar.

Cevval ve Cevval K otuzikişer adet giriş sensörü ile parça taraması yapar ve engebeli veya oymalı yüzeylerde mükemmel performans için optimize edilmiş ikişer adet servo motorlu robot kola sahiptir. Boya tasarrufu özelliği ile dikkat çeken Cevval otomatik sprey makineleri, yüzey boyama işlemlerinde kağıt bantlı ve konveyörlü tasarımları ile birbirinden ayrılır. Böylece işletmenize özel en uygun boyama tekniğini seçmenize yardımcı olur. Otomotiv endüstrisinde Cevval ve Cevval K ağırlıklı olarak iç aksam aksesuar ve donanımlarının boyanmasında tercih edilmektedir.

Kama BM Serisi Otomatik Boyama Makineleri

Ahşap, cam, plastik, metal, fibercement vb. ürünlerin çok hızlı, kaliteli ve ekonomik boyanmasına imkan tanır. Ürün ailesi içinde yer alan BM 600 ise kenar boyama işlemlerini hızlı, kaliteli ve ekonomik bir biçimde tamamlamanıza yardımcı olur. Sahip olduğu su filtrasyonlu egzoz sistemi sayesinde daha pürüzsüz yüzeyler elde etmenizi sağlar. Lake boyama işlemi yapan küçük işletmeler tarafından sıkça tercih edilen Kama BM serisi yenilikçi ve ekonomik yapısı ile en yakın rakibinden %50 daha verimli bir performans ile çalışır. Grupta yer alan BM 1700 ise her çeşit panel boyama işlemi için tasarlanmış verimli bir iş çözümüdür. Kağıtlı ve konveyörlü modeller ve eklenti seçenekleri için bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kama Otomatik Boyama Sistemleri

Karabudak Mühendislik tarafından üretilen Kama Makine  ürün gamındaki projeye özel üretilen boyama makineleri ve boya hatları müşteri taleplerine göre özelleştirilir. Bununla beraber, su perdeli manuel boyama kabinleri ve kuru tip filtreli manuel boyama kabinleri olarak standartlaşmış ürünlere de sahiptir.

Boyanacak yüzeyin teknik niteliklerine uygun olan mühendislik çözümünü bulmak için bizi hemen arayarak uzman mühendis kadromuzdan bilgi alabilir, ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanarak işletmenize özel çözümleri uzman mühendislerimiz eşliğinde keşfedebilirsiniz. 10 metreden 400 metreye kadar  geniş bir yelpazede üretim yapabilen Karabudak Mühendislik proje ekibi, Kama Makine ailesinin gururla ürettiği boyama hatlarını tüm Dünya üzerinde kurmaktadır. Uzmanlarımızla görüşmek için bizlere telefonla ulaşabilirsiniz.

Sohbeti aç
Yardım İster misiniz?
Karabudak Makine
Merhaba
Boyama Makinesi Nedir? - Ahşap İşleme Makineleri ile ilgili bilgi almak istermisiniz?