Robotik Akıllı Sprey Makinesi

Bize Kama’dan bahsedermisiniz?: Merhaba, ben Ejder Bayır. 3 yıldır KAMA Makine‘de Geomatik Mühendisi olarak çalışmaktayım. 

KAMA makine olarak 2010 yılından beri wood finishing sektöründe spreylemezımparalama, yükleme/boşaltma, istifleme makineleri ve kurutma hatları gibi birçok çözüm sunuyoruz. 

Bildiğiniz üzere bu sektörde en önemli konulardan biri izlenebilirliktir. Son yıllarda yapay zeka ve diğer teknolojileri makinelerimize entegre ederek daha teknolojik, daha akıllı ve sürdürülebilir makineler üretiyoruz.

Kbotic Makinenizi Anlatabilir misiniz?

Robotik Akıllı Sprey Makinesi: 2 yıldır Ar-Ge çalışmalarını sürdürdüğümüz Kbotic Robotik Akıllı Sprey Makinemizi LIGNA fuarında sergilemekten mutluluk duyuyoruz. Kbotic Robotik Akıllı Sprey Makinemiz, yüksek kapasiteli üretim ve yüksek kalite için mükemmel bir çözümdür. Girişte yer alan Kavision adlı tarama ünitesi ile birlikte Kbotic, makineye giren farklı şekil ve büyüklükteki parçaların konumlarını tespit ederek dinamik olarak 3 boyutlu modeller üretiyor. 

Kavision Tarama ünitesinden gelen bu verilerle Kbotic, kalite ve hız için optimum püskürtme yolunu hesaplamakta. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde bu modeller makine ekranında eş zamanlı olarak izlenebilmekte, raporlanabilmekte ve spreyleme parametreleri kolaylıkla ayarlanabilmektedir.  Kbotic’te yer alan IoT özellikleri ile bir insana ihtiyaç duymadan, makine üzerindeki tüm verileri toplamak ve bu toplanan veriyi bir ağ üzerinden paylaşmak mümkündür.

Kbotic’in En Önemli Özelliği Nedir??

Robotik Akıllı Sprey Makinesi: Kbotic, Kavision Tarama Ünitesi sayesinde 2D ve 3D nesneleri algılar ve en uygun spreylemeyi uygular. Parçaların kenarlarına ve yüzeyine kaç kat boya atılacağını ayrı ayrı seçebilirsiniz, ayrıca kenar ve yüzey spreyleme sırasını ayarlayabilirsiniz. KBotic’i bu kadar özel kılan, içerisinde akıllı kalite kontrol ünitesi (SQC) bulundurmasıdır. Patentli SQC sistemi sayesinde, ürün üzerindeki boya tabakasının homojenliği dijital görüntü işleme yöntemleri ile analiz edilir. Elde edilen sayısal veriler kullanılarak boya parametre düzeltmeleri otomatik olarak hesaplanır ve kaliteyi sağlayacak boyama parametreleri robotik kollara gönderilerek daha homojen bir boya tabakası elde edilir. SQC tarafından sağlanan dinamik parametre düzeltmeleri ile makinede işlem gören ürünlerin boya kalitesi arttırılmaktadır. Ayrıca boyanmış ürünlerin kalite kontrolleri de SQC sayesinde hızlı ve zahmetsiz bir şekilde yapılmaktadır. Kalite kontrolü yapılan ürünler dijital görüntüleri ve sayısal boya homojenlik değerleri ile birlikte kaydedilir ve raporlanır. Son 50.000 ürüne kadar boya öncesi/sonrası görüntüleri ve ürün üzerindeki boya homojenlik ısı haritaları saklanabilmektedir.

Kbotic Uygulama Alanları Nelerdir?

Kbotic Akıllı Kartezyen Spreyleme Makinesi ile her türlü 2D ve 3D objeleri çeşitli boya ve yapıştırıcılarla spreyleyebilirsiniz. Kalitenin öncelik olduğu alanlarda, işlenmiş ürünlerinizin kalite kontrollerini hızlı, zahmetsiz ve doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Özetlemek gerekirse, Kbotic akıllı kartezyen spreyleme makinesi, kaliteden ödün verilmeyen tüm uygulamalar için yenilikçi ve sürdürülebilir bir çözümdür.

Sohbeti aç
Yardım İster misiniz?
Karabudak Makine
Merhaba
Robotik Akıllı Sprey Makinesi - Ahşap İşleme Makineleri ile ilgili bilgi almak istermisiniz?